Autorské právo

3x do měsíce máte zcela zdarma autorsko-právní poradenství přímo od Štaidl-Leška Advokáti. No a pokud se jednou odpovědí nedá problém vyřešit, vyjednali jsme pro vás 23% slevu na jejich běžnou hodinovou sazbu.

Štaidl-Leška Advokáti se již od roku 2003 (tehdy jako ŠTAIDL LEGAL) zaměřuje na vysoce expertní poradenství v oblasti ochrany osobnosti, autorského práva, uměleckých transakcí a restitucí, mediálního a sportovního práva, stejně jako v oblasti medicínského práva. Značná část naší praxe se věnuje vedení sporů, včetně vymáhání drobných pohledávek. S kancelářemi v Praze a Bratislavě jsme vyhledávaným řešením pro klienty, kteří potřebují poradit v přeshraničních slovensko-českých transakcích a sporech, a díky rozsáhlé síti osobních mezinárodních kontaktů dovedeme zajistit právní zastoupení v několika desítkách dalších zemí světa.

Tým špičkových právníků vedou společníci Jiří Štaidl, vynikající zkušenostmi v oblasti medicínského práva, filmového práva a autorskoprávních transakcí, a Rudolf Leška vyhledávaný pro jeho bohatou litigační praxi a akademické zkušenosti (výuka autorského práva, spoluautorství komentáře k autorskému zákonu, několika učebnic a vědeckých autorskoprávních studií).

Členové kanceláře jsou aktivními členy mezinárodní učené společnosti pro zkoumání otázek autorského práva ALAI, jejíž českou pobočku vede Rudolf Leška.

Zastupujeme velké průmyslové asociace, kolektivní správce, filmové producenty, hudební vydavatele, technologické startupy experimentující s umělou inteligencí, vývojáře počítačových her a IT řešení. Ať se jedná o spor o miliardu nebo o pět tisíc korun, nečiníme rozdíl v našem úsilí o dokonalost v každé věci, kterou nám klienti svěří.