Turné

Tzv. Touring, neboli cestování s kapelou, či orchestrem, vždycky byla a stále je, velice důležitá součást propagace hudební kariéry umělce, nebo díla. Během turné může umělec vydělat víc peněz, než samotným prodejem a distribucí hudby v obchodech (virtuálních či kamenných). Přímo během turné se také prodá obrovské množství merchandise produktů (reklamních předmětu) a CD/DVD kopií. To je právě díky tomu, že posluchači jsou ovlivněni emočním prožitkem, který si chtějí uchovat.

Nicméně takové cestování býva velice náročné nejen fyzicky, ale i psychicky. Vztahy mezi členy kapel a orchestrů se často vyhrocují, každý termín, který máte, musíte podat maximální výkon (mnohdy provázen i rozhovory v mediích, promo focením apod). Navíc zde mámě i faktor pocitu odloučení od rodiny, neustálá změna místa a stres z cestování, jako takového.

Je velice důležité dbát na životosprávu během takových cest.  Jak se k tématu vyjádřila sama zakladatelka MusicDok. Annie;

„Lítání na koncerty po celém světě se stalo součástí mého života. Když to bylo nejintenzivnější období, bylo náročné mít přehled, v jaké zemi a časovém pásmu jsem. Musela jsem se soustředit i na studia, a mnohdy se mi stávalo, že jsem přišla na přednášky o den dříve, později, nebo přímo z letiště. 

Ze začátku jsem chtěla všechno vidět a vnímat, ale nešlo mi pak se vrátit rychle do normálního života. Přinutila jsem se během každé možné chvilky „vypnout“.

Začala jsem jezdit s takovou malou kapsičkou na řetízku, ve které jsem měla špunty do uší, klapky na oči, minty a náhradní gumičku do vlasů. Bylo pak jednodušší odpočívat v rušném prostředí.

 Další záchranou bylo pochopit, že je velice důležité pro rytmus ve vašem těle udržovat životosprávu, jako ve vašem normálním běžném životě. Tělo je zmatené, když ho nakrmíte v čase, kdy běžně spíte. Jídlo na cestách je většinou nezdravé, tak mi i pomohlo si začít vozit své oblíbené potraviny, které mi ale nevyhodí z příručního zavazadla.“